עורך דין מומלץ רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית

כאשר אנו מתמודדים עם מחלות ובעיות רפואיות, אנו פונים לעזרתם של הרופאים ובתי החולים. אנו מצפים שהם יזהו את מקור הבעיה ויעניקו לנו את הטיפול הנכון. אך לצערנו הרב ישנם מקרים של  עו"ד רשלנות רפואית, כלומר מקרים של רופאים אשר התרשלו בביצוע תפקידם וכתוצאה מכך גרמו למטופל לנזק. הנזקים של רשלנות רפואית יכולים להיות פגיעה בתפקוד האישי, פגיעה באיכות החיים, פציעות שונות ואפילו מקרים של מוות. אנו מאחלים לכולם בריאות וטיפול מידיהם של רופאים מקצועיים, אך לצערנו בחיים ישנם מקרים בהם אנו נזקקים עורך דין רשלנות רפואית.

לא כל מקרה שבו אינכם מרוצים מהטיפול או תוצאותיו הוא אכן רשלנות רפואית. הרופאים משתמשים בשיטות אבחון וטיפול על פי סטנדרטים מקובלים, על מדיניות בתי החולים, משרד הבריאות והחקיקה בנושא – אם אינכם מרוצים מהטיפול או תוצאותיו אין זה אומר שהרופא התרשל בתפקודו.

https://youtu.be/WpqXeYO51Mw

מבחינת החוק, כל מי שהוסמך לעריכת דין יכול לייצג לקוחות בתביעות של רשלנות רפואית, אך בפועל זה הרבה יותר מורכב מכך. הוכחה של רשלנות רפואית היא אינה דבר פשוט והיא דורשת עבודה עם עורך דין המתמקצע בנישה זו ומכיר את דיני הרשלנות הרפואית ופסקי דין רשלנות רפואית אשר הם בעצמם יכולים להיות חלק מהקייס המשפטי. הסתמכות על רשלנות רפואית פסקי דין היא דבר מאוד חשוב בתחום.

מידי שנה מוגשות לבתי המשפט בישראל אינספור תביעות רשלנות רפואית, אך רבות מהתביעות נדחות. במקרים רבים זה בגלל חוסר הניסיון של עורכי הדין המייצגים את התובע ושאינם יודעים להתמודד עם סוללות עורכי הדין של בתי החולים. על מנת לנצח בתביעה של רשלנות רפואית, אתם זקוקים לעורך דין המכיר את החקיקה בנושא, חוות דעת רפואיות והכרות עם פסקי דין רשלנות רפואית.

על מנת להוכיח רשלנות רפואית ישנם 4 דברים אשר צריכים להתקיים:

 1. קשר רופא – מטפל – יש צורך להוכיח כי התקיים קשר מחייב בין המטפל למטופל, והמטפל או הגוף במסגרתו הוא עובד הוא אכן בעל החבות המשפטית במקרה.
 2. הפרת חובה – לא פשוט להוכיח את היקף החובה המדויק של הרופא כלפי המטופל, אך במידה והופרה זוהי רשלנות.
 3. קשר סיבתי – על התובע להוכיח כי קיים קשר סיבתי בין הנזק שממנו הוא סובל לבין הטיפול הרפואי הרשלני.
 4. נזק רפואי – רשלנות רפואית יכולה לגרום לנזקים כבדים בעלי השלכות ממוניות, אך לא כל מקרה של רשלנות רפואית מסתיים בנזק. אם אין נזק רפואי אין עילה לתביעה.

תביעות רשלנות רפואית סכומים

למקרים של רשלנות רפואית יכולות להיות השלכות כבדות על חייו של אדם. הנזק הבריאותי יכול לגרום לכאב רב, צלקות נפשיות, פגיעה ביכולת ההשתכרות, תלות בטיפולים רפואיים ועוד. לכן יתכנו פיצוי תביעות רשלנות רפואית סכומים גבוהים מאוד. אך מצד שני גם לא קיימת נוסחת חישוב בחוק וכל מקרה נבחן לגופו על פי שיקול בית המשפט.

על מנת לקבל מושג כללי, ניתן להסתמך על תביעות רשלנות רפואית פסקי דין שניתנו בעבר; פסיקות קודמות, בעלות מאפיינים דומים יכולות לתת לנו אינדיקציה כללית. אך יחד עם זאת נזכור כי כל מקרה הוא שונה וייחודי.

3 תגובות
 1. אסתטיקה | Auto-insurance

  […] דין רשלנות רפואיתבוטוקס מחיריםבוטוקס בשפתיים מחירעורך דין מומלץ רשלנות רפואיתבוטוקס מחיריםבוטוקסכמה עולה בוטוקס בשפתייםבוטוקס […]

 2. בוטוקס - אסתטיקה

  […] דין רשלנות רפואיתבוטוקס מחיריםבוטוקס בשפתיים מחירעורך דין מומלץ רשלנות רפואיתבוטוקס מחיריםבוטוקסכמה עולה בוטוקס בשפתייםבוטוקס […]

 3. אטרקציות בצפון - אסתטיקה רפואית

  […] דין רשלנות רפואיתבוטוקס מחיריםבוטוקס בשפתיים מחירעורך דין מומלץ רשלנות רפואיתיד 2 אוטומחירון רכביד 2 רכבמכוניותאוטורכבמבצעי […]

השארת תגובה